fbpx

Sayıları gün geçtikçe artan e-ticaret siteleri, sadece birkaç tıklamayla alışveriş yapılabilmesini sağlamaları ve ilgi çekici fırsatlar sunmaları nedeniyle popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Yaklaşık 27 milyon aktif internet kullanıcısının olduğu Türkiye’de 20 binin üzerinde e-ticaret sitesi faaliyet yürütüyor. 10 milyona yakın internet müşterisi de dikkate alındığında pazarın büyüklüğü ve cazibesi daha iyi anlaşılabilir.

Yasal Bir Şirket Kurmak Gerekiyor

Bu büyük pazarda hacimli bir köşe kapmak için siz de bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsanız yapmanız gerekenler ise biraz zahmetli. Yasal bir e-ticaret sitesine sahip olarak faaliyet yürütmek için yapılması gereken ilk şey bir şirket kurmak. Yasal bir şirket sahibi olmadan da bu pazarda yer almaya çalışabilirseniz de güvenlik ve profesyonellik sunmadığınız için hedeflerinizin çok altında kalır, yasal sorunlarla da yüzleşirsiniz.

//rasitmeletli.com/wp-content/uploads/2018/03/e-ticaret-yazı-içerik.png
Tasarımıyla Dikkat Çeken Bir Site Şart

Araştırmalar gösteriyor ki müşterinin bir online mağazada alışverişe karar vermesi için ilk birkaç saniye büyük önem taşıyor. Bu 3 ya da 4 saniyelik sürede potansiyel alıcı kararını veriyor. Bu nedenle kuracağınız e-ticaret sitesinde grafiklere ve kategori başlıkları ile ürünlere kolay ulaşıma özen göstermek gerekiyor. Sitenin tasarımı ve adının akılda kalıcılığı, olası bir alışverişte müşterinin tercih sırasında üstlerde yer almanızı sağlar.

Ürün ve Hizmet Çeşitliliği

Tasarımı ve adıyla ilk izlenimde başarılı olan bir e-ticaret firması, ürün çeşitliliği, hizmet kalitesi ve metin diliyle müşteriyi kendine bağlayabilir. İhtiyacı olan ürünlerin neredeyse tamamı bulabileceğine ya da hizmetlere kolaylıkla ulaşabileceğine ikna olan müşteri, hazırlanacak sade, ilgi çekici ve açıklayıcı tanıtım metinleriyle de kafasındaki sorulara karşılık bulabilir.

Kredi Kartıyla Taksitli Alışveriş

Sepeti terk etme oranları ve terk etme sebepleri dikkate alındığında en baş sebepler arasında gösterilen ödeme seçeneklerindeki zorluk ve yetersizlik, bir e-ticaret firması kurmak için asıl gerekliği ortaya koyuyor. Kapıda ödeme ve posta çeki gibi eski tip ödeme yöntemleri, Sanal POS ile birlikte işlevini yitiriyor. Peki bu ne demek? Müşterinin banka kartını ya da kredi kartını kullanarak tek çekim ve taksitli ödeme şeklinde alışverişini gerçekleştirmesini sağlayan bu ödeme yöntemi, online alışveriş sitelerinde hemen hemen bir zorunluluk halini almış durumda. Hızı ve pratikliği sayesinde müşterileriniz kolay bir şekilde size ödemelerini yaparlar.

Birkaç yıl önce e-ticarete başlayacak olan firma Sanal Pos için bankalara tek tek başvurması gerekiyordu ve bankalar bu başvuruların çoğuna olumsuz yanıt veriyordu.

Günümüzde ise online ödeme kuruluşları sayesinde tek bir entegrasyonla e-ticaret sitenize tüm bankaların SanalPos entegrasyonunu sorunsuz bir şekilde yapıyoruz.

Sanal POS başvurunuzu sizin adınıza yapıyor ve tüm süreci yönetiyorum.

E-Ticaret Site Fiyatları
E-Ticaret sitesi fiyatları site özelliklerine ve firmanın isteklerine göre farklılıklar gösterir.